Kontakt

POROZMAWIAJMY

tel. 502 440 913

mail: kancelariasignum@o2.pl

Kancelaria Radcy Prawnego SIGNUM
mgr Wojciech Dynaś

ul. Żurawia 8/36
41-200 Sosnowiec

Prawo spadkowe - Katowice

BĄDŹ MĄDRY PRZED SZKODĄ

 

Prawo, sprawy spadkowe Katowice

Śmierć najbliższych osób to bardzo ciężki moment w życiu każdego człowieka, i często towarzyszą temu sprawy spadkowe (Katowice) związane z dziedziczeniem spadku po zmarłej osobie. Sprawy spadkowe (Katowice) odbywają się w sądzie lub u notariusza. Najczęściej gdy spadkodawca pozostawił po sobie majątek np. nieruchomość. W takiej sytuacji sąd orzeka kto dziedziczy spadek w tym nieruchomość która w nim pozostaje. Niestety, w rodzinach często staje się to powodem sporów. Dlatego, jeżeli prawo spadkowe (Katowice) sprawia Państwu problemy, serdecznie zachęcamy do skorzystania z usług naszej kancelarii. Od wielu lat prawo spadkowe (Katowice) i sprawy z tym związane są jedną z naszych główynych dziedzin działalności. Dla nas najważniejsze jest właściwe rozwiązanie sytuacji w taki sposób, aby klient był usatysfakcjonowany. Sprawy spadkowe Katowice? Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą!

Sprawy spadkowe Katowice - na czym polegają?

Sprawy spadkowe (Katowice) rozpoczynają się od stwierdzenie nabycia spadku. Bez tego nie mógłby się odbyć drugi etap sprawy czy dział spadku. To właśnie tutaj pojawia się najwięcej sporów i konfliktów wewnątrz rodziny. Zdajemy sobie,że sprawy spadkowe (Katowice) to wiele nerwów i stresu, dlatego oferujemy profesjonalną pomoc prawniczą - spadki Katowice i najbliższe okolice to nasza specjalność. Dokładamy wszelkich starań, aby klient przez cały okres prowadzenia sprawy spadkowej (Katowice) czuł się jak najbardziej komfortowo.

Prawo spadkowe (Katowice) wskazuje, że nabycie spadku po zmarłej osobie najczęściej przypada bliskim, czyli dzieciom, wnukom, współmałżonkowi itd., jeśli jednak zmarły przed śmiercią sporządził testament, to oczywiste jest, że pierwszeństwo do dziedziczenia majątku posiada osoba, która została w tym dokumencie wskazana. Rodzina, która nie została objęta testamentem, mimo wszystko ma możliwość wystąpienia o tzw. zachowek.

Nieruchomości a spadki - Katowice

Bardzo często w skład spadku, który pozostawia po sobie zmarły wchodzą nieruchomości. Prawo spadkowe (Katowice) to specjalność, w której działamy od wielu lat i zdobyliśmy spore doświadczenie, dlatego oferujemy profesjonalną pomoc.

Przyjęcie spadku może odbyć się z dobrodziejstwem inwentarza - w tej sytuacji spadkobierca zyskuje prawa do konkretnej nieruchomości, a długi dziedziczy tylko do wysokości odziedziczonego majątku-czyli wartości nabytej nieruchomości. Na podjęcie decyzji ma 6 miesięcy od chwili kiedy dowiedział się iż został powołany do dziedziczenia.

Jeśli przez te 6 miesięcy spadkobierca nie zdecyduje, czy chce przyjąć/odrzucić spadek, to prawo spadkowe (Katowice) stanowi o tym, że po upływie tego okresu nabędzie spadek z dobrodziejstwem inwentarza.

Prawo spadkowe (Katowice) - jak przebiega postępowanie?

Wspominaliśmy już, że sprawy spadkowe (Katowice) są dwuetapowe i może odbyć się na dwa sposoby. Pierwszym z nich (i ostatnio najczęściej wybieranym) jest nabycie spadku u notariusza. To najszybszy sposób w sytuacji, gdy rodzina jest zgodna co do spadku, czyli nie ma żadnych nieprawidłowości takich jak wiele osób do działu spadku, brak zgody co do jego wartości i inne spory. Jeżeli wszyscy spadkobiercy są zgodni, to jedyną formalnością do załatwienia zostaje poświadczenie dziedziczenia. Spawy spadkowe (Katowice) to jedna z naszych specjlaności. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Druga możliwość aby uregulować sprawy spadkowe Katowice to postępowanie sądowe. Tutaj sytuacja wygląda inaczej, ponieważ konieczne jest złożenie wniosku jedynie w mieście, w którym osoba zmarła zamieszkiwała, lub posiadała konkretną nieruchomość.

Dokumenty niezbędne do złożenia wniosku w Sądzie Rejonowym to:

● wniosek wypełniony przez osobę wnoszącą o stwierdzenie nabycia spadku (adres do korespondencji, poprawny numer PESEL oraz dane osobowe są wymagane).

● akty urodzenia/stanu cywilnego osób przystępujących do postępowania spadkowego

● akt zgonu zmarłego

● dane osobowe innych osób, które też biorą udział w postępowaniu

Czasami zdarza się tak, że po stwierdzeniu nabycia spadku w Katowicach podział majątku nastręcza wiele trudności i rodzi konflikty rodzinne dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Oferujemy profesjonalną pomoc. Dla nas sprawy spadkowe (Katowice) to codzienność. Zachęcamy do kontaktu w celu otrzymania szczegółowej oferty.