Kontakt

POROZMAWIAJMY

tel. 502 440 913

mail: kancelariasignum@o2.pl

Kancelaria Radcy Prawnego SIGNUM
mgr Wojciech Dynaś

ul. Żurawia 8/36
41-200 Sosnowiec

Nieruchomości

BĄDŹ MĄDRY PRZED SZKODĄ

 

Prawnik nieruchomości Sosnowiec

Wynająłeś lokal z myślą o dochodach z najmu, teraz najemca nie płaci a Ty spłacasz zobowiązania za niego i nie możesz go odzyskać. W takich sytuacjach potrzebny jest profesjonalny i doświadczony prawnik od nieruchomości (Sosnowiec), dlatego serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

O tego typu zdarzeniach w ostatnim czasie słyszy się coraz częściej, dlatego dobrze wiedzieć, jak postępować, gdy najemca unika kontaktu i nie płaci należnych pieniędzy. Pierwszym krokiem, który powinien poczynić wynajmujący, jest wypowiedzenie umowy, która uprawnia najemcę do przebywania w lokalu. Drugim krokiem jest skierowanie wniosku do sądu w celu uzyskania wyroku nakazującego opuszczenie mieszkania.

Zadłużyłeś mieszkanie, kredyt przekroczył Twoje możliwości, komornik lub firma windykacyjna domaga się zwrotu długu, podpisałeś niekorzystną umowę pożyczki, pojawia się groźba eksmisji. To sytuacje, którym towarzyszą nerwy i stres, dlatego podejmowanie decyzji samodzielnie jest znacznie ograniczone. Choć na początku sytuacja wydaje się być bez wyjścia, to prawnik od nieruchomości w Sosnowcu może być pomocny. Po przeanalizowaniu sytuacji i ustaleniu konkretnych działań możliwe jest pozbycie się tego rodzaju komplikacji.

Zostałeś współwłaścicielem nieruchomości, nie znasz swoich praw i obowiązków, nie wiesz ile możesz na tym zyskać lub stracić, chcesz uregulować ten stan i załatwić sprawę dla swoich dzieci. Bez zgody pozostałych współwłaścicieli każdy z nich może rozporządzać jedynie swoim udziałem. Wszelkie stosunki wynikające ze wspówłasności mogą zostać skierowane na drogę sądową. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala na skuteczne rozwiązywanie tego typu spraw. Zapraszamy więc do kontaktu z Kancelarią.

Twoi dziadkowie, rodzice, Ty, jesteście właścicielami od 20, 30, 40 lat, wydaje Ci się że twoja własność jest nienaruszalna, a może już ktoś inny jest właścicielem Twojej nieruchomości, a Ty o tym nie wiesz - to nie fikcja prawna, tak działa instytucja zasiedzenia cudzej własności. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, na czym polega nabycie nieruchomości przez zasiedzenie. Nieznajomość przepisów w takich sprawach może spowodować wiele komplikacji, dlatego proponujemy skorzystać z pomocy i wiedzy, którą oferuje prawnik od nieruchomości Sosnowiec.

Kupiłeś swoją wymarzoną nieruchomość i okazało się że nie możesz na niej nic zrobić bo posiada wady fizyczne lub prawne, lub sprzedałeś taką nieruchomość nic o tym nie wiedząc, a teraz kupujący żąda od Ciebie zwrotu pieniędzy i straszy odszkodowaniem. Takie są skutki działania rękojmi. W tej sytuacji trudno jest poradzić sobie samemu, ponieważ zawsze pojawia się szereg skomplikowanych kwestii. Czasami zdarza się tak, że klient nabywa nieruchomość bez świadomości jej wad i problem pojawia się wtedy, gdy sprzedawca nie chce oddać należnych pieniędzy. Czy w takiej sytuacji jedynym wyjściem jest proces sądowy? Jak wygląda kwestia odszkodowania? Prawnik nieruchomości (Sosnowiec) pomoże znaleźć odpowiedzi na  te pytania. Dlatego osoby znajdujące się w takiej sytuacji powinny skorzystać z profesjonalnej pomocy i wiedzy na zawodowym poziomie.

Te sprawy dotyczą każdego. Nie bój się zapytać, daj Sobie pomóc. Jutro możesz ponieść konsekwencje swojego zaniechania.

Prawnik od nieruchomości Sosnowiec

W sytuacjach, które zostały opisane wyżej, trudno jest podejmować samodzielne kroki, aby doprowadzić do prawidłowego rozwiązania sprawy. Oczywiście można podejmować jakieś próby, ale bez posiadania zawodowej wiedzy i doświadczenia może nie skończyć się to właściwie. Skorzystanie z usług takich osób jak prawnik od nieruchomości w Sosnowcu jest najbardziej racjonalnym rozwiązaniem. Każdemu zależy na jak najlepszym  rozwiązaniu swojej sprawy, dlatego tak ważna jest pomoc profesjonalistów z dużym doświadczeniem.

Prawnicy, którzy  pracują w naszej kancelarii, posiadają zawodową wiedzę w zakresie prawa nieruchomości, dzięki temu jesteśmy w stanie prowadzić  skomplikowane sprawy. Współpracujemy również z rzeczoznawcami, geodetami i notariuszami, którzy pomagają nam w rozwiązaniu spraw na korzyść naszych klientów.

Zachęcamy do kontaktu w celu udzielenia pomocy w rozwiązaniu Twojego problemu.

Wyjaśnimy, Pomożemy, Doradzimy.
Załatwimy

Poukładamy Twoje Sprawy w zakresie:

- prawa nieruchomości , w postaci:

regulacji stanów prawnych nieruchomości,

ujawniania stanów prawnych nieruchomości w księgach wieczystych,

zniesienia współwłasności i rozliczeń nakładów z tego tytułu,

podziałów nieruchomości do korzystania,

naruszenia posiadania nieruchomości, lokalu lub domu,

zwrotu wywłaszczonych przez Skarb Państwa nieruchomości,

zasiedzenia użytkowanych od lat nieruchomości gruntowych i budynkowych,

dochodzenia odszkodowań z tytułu służebności przesyłu (linie energetyczne, przesyłowe,wodociągi, gazociągi),

roszczeń z tytułu najmu i dzierżawy,

eksmisji i zapłaty z tytułu zaległości czynszowych,

odszkodowań od Gminy z tytułu bezumownego zajmowania lokalu przez najemców z orzeczoną eksmisją do lokalu socjalnego,

roszczeń z tytułu wad fizycznych i prawnych nieruchomości. 

Prowadząc niniejsze sprawy współpracujemy z niezależnymi geodetami, notariuszami, rzeczoznawcami majątkowymi w celu uzyskania najkorzystniejszego wyniku prowadzonej w imieniu Naszego Klienta sprawy.